מה זה משכנתא בעצם?

אם הגעתם לפה סביר להניח שאתם לפני רכישת דירה ונתקלתם לא פעם בביטוי "משכנתא", יחד עם זאת אתם לא בטוחים שאתם יודעים בדיוק מה הביטוי אומר, מה הם המשמעויות מאחורי המשכנתא ואיך אפשר להתקדם בדרך אל משכנתא נכונה.
מהי משכנתא ?
מה הם המסלולים השונים ומהי הדרך הטובה ביותר לקחת אותה?
גדלבסקי יועצים עושים לכם מעט סדר.

הדרך אל המשכנתא: מהי למעשה משכנתא?

כאשר אנו מדברים על משכנתא אנו מדברים על הלוואה הניתנת לטווח ארוך של בין 25-30 שנה לשם רכישת נכס נדלנ"י. כאשר אתם לוקחים משכנתא הנכס שלכם למעשה משועבד למלווה(הבנקים ו/או הגופים החיצונים הממנים) עד תשלומה המלא של המשכנתא. לשם לקיחת משכנתא תצטרכו להחזיק בהון אישי של לפחות 30% מערך הנכס. 

לדוגמא:

יוסי וענת מעוניינים לרכוש דירה בשווי מיליון שקלים, על מנת להשיג אישור לרכישת משכנתא יצטרכו להחזיק בהון אישי של לפחות 300,000. כמו כן, קיימים לא מעט מקרים בהם תוכלו לקחת משכנתא ללא הון אישי גבוה – פרויקטים כמו מחיר למשתכן ו/או ייעוץ וליווי נכון של בעל מקצוע המתמחה בתחום המשכנתאות.

 

הצורך בתכנון פיננסי נכון

כאשר אנחנו מדברים על לקיחת משכנתא אנו מדברים על אחד הצעדים המשמעותיים ביותר בחייהם של משפחה, מאחר ומדובר בהתחייבות ארוכת שנים קיים הצורך להיערך בצורה נכונה, חכמה ובריאה אל התהליך.
גדלבסקי יועצים מתמחים בתחום הייעוץ הפיננסי ואנשי המקצוע שלנו מחזיקים בתארים ראשונים ושניים במימון ומנהל עסקים, כמו כן מרצים באקדמיה בקורסי כלכלה וקורסים הקשורים לתחום היזמות,דרך תכנון פיננסי נכון נוכל לבנות תמהיל משכנתא ופרופיל פיננסי המותאם אישית עבורנו, כך שנוכל לצלוח את תשלומי המשכנתא בצורה טובה ויעילה מבלי להכביד על אורח החיים שלנו.

קבעו פגישת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

מה הם מסלולי המשכנתאות?

כאשר אנחנו מדברים על מסלולי משכנתאות אנו רואים מספר לא קטן של מסלולים, בין המסלולים השכיחים אנו יכולים לראות:

מסלול משכנתא לא צמודה בריבית פריים

מסלול זה למעשה אינו צמוד לא למדד המחירים לצרכן ולא לשום מדד אחר, לכן אנו רואים כי יתרת הקרן אינה משתנה כלל ויחד עם הזמן היא גם פוחתת. מסלול זה יכול להיות טוב במצבים של אינפלציה אך במקרים מסוימים גם כנגד הלווה במקרים של זינוק ריבית הפריים.

מסלול משכנתא בריבית קבועה צמוד מדד

מסלול משכנתא זה הינו למעשה מסלול צמוד למדד המחירים לצרכן, כאשר הריבית קבועה לאורך כל התהליך ואינה משתנה. רמת הסיכון של מסלול זה נחשב נמוך אף יותר ותורם רבות לתחושת הביטחון.

מסלול משכנתא בריבית קבועה לא צמודה

במסלול זה אנו נדע מראש מה הולך להיות גובה ההחזר החודשי, במסלול זה אנו לא נושפע מעלייה ו/או ירידת ריביות או מאינפלציה. יחד עם זאת ברוב המקרים מסלול זה יהיה בעל ריבית גבוהה במיוחד.

כמו כן ניתן לראות עוד מגוון רחב של מסלולי משכנתאות, מסלול בריבית משתנה צמוד למדד, צמוד למט"ח,
משתנה כל שנה, משתנה כל 5 שנים, קבועה צמודה והרשימה כמובן עוד ארוכה.

לקיחת משכנתא: מלאכת מחשבת של ממש

כאשר אנחנו מדברים על לקיחת משכנתא אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש, קל ללכת לאיבוד בין כל המסלולים, הביטויים וההגדרות השונות. בדיוק לשם כך גדלבסקי יועצים נכנסים לתמונה – לצד ניסיון ומוניטין רב שנים בתחום המשכנתאות והייעוץ הפיננסי ועם קשרים רבים במערכת הבנקאית אנו מצליחים להפוך כל יום מחדש את הבלתי אפשרי לאפשרי. משכנתא היא החלטה אשר השלכותיה ילכו איתנו עוד שנים רבות, מוטב שנעשה זאת נכון.
לוקחים משכנתא בצורה נכונה – גדלבסקי יועצים.

תחומי התמחות משכנתאות

משכנתא למסורבי בנק

משכנתא למסורבי בנק

בית נאמן בישראל הוא אחד מן החלומות של כל הזוגות הצעירים והמשפחות בישראל, ברוב המקרים אדם מן השורה שירצה לרכוש דירה יצטרך לגשת אל הבנקים

קרא עוד »

משכנתא שניה לכל מטרה

לא מעט פעמים אנו נמצא את עצמנו צריכים כסף נזיל כמה שיותר מהר מסיבות שונות: נסיעה לחו"ל, לימודים, חתונה של הבן, שיפוצים, טיפול רפואי, שדרוג

קרא עוד »

מחזור משכנתא

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה במודעות בכל הקשור למחזור משכנתאות, מאחר וכל המידע זמין היום ברשתות החברתיות, בפרסומות בטלוויזיה ובמנועי החיפוש אנו רואים לא מעט

קרא עוד »

משכנתא לדירה ראשונה

אם הגעתם לעמוד זה סביר להניח שאתם לפני לקיחת משכנתא לדירה הראשונה שלכם, אין ספק שרכישת דירה היא אחד האירועים המרגשים והמשפיעים ביותר בחייהם של

קרא עוד »

המלצות אחרונות

אפרת
ברצוני להודות מכל הלב לצוות המקצועי של גדלבסקי יועצים על שעזרו לי להגשים חלום בעזרת הכוונה, הייעוץ והטיפול המקצועי. אני חייבת להודות שהיו רגעים שאפילו לא האמנתי שאוכל להגשים את חלומי ואתם לא וויתרת.
יניב
אני רוצה להודות לגדלבסקי יועצים על הטיפול המסור, המקצועי והאמין שהעניק לנו בקבלת המשכנתא .הכל עבר דרך מנהל תיקי לקוחות ולא הינו צריכים להתרוצץ בבנקים הכל היה מסודר ומאורגן ולנו נשאר רק להגיע לבנק ולחתום. מומלץ בחום ובהמון אהבה תודה לכם מכל הלב.
שרה
שמענו בטלויזה שמחיר הריביות משתנה, לא הבנו עד כמה יוכלו גדלבסקי יועצים להשתמשת ברפורמה ולפחית את החזרים החודשים שלנו במאות שקלים ובלי להעריך את תקופת ההחזר. כמו לקבל העלאה בשכר בלי לבקשה, תודה לכם.
ואדים
נתקלתי במציאה, נכס שבעליו היו לחוצים למכור ולקבל את הכסף במהרה וכל זה בתקופת הקורונה שבה הבנקים לא תפקדו ולא היה שום מענה, גם לא טלפוני, גדלבסקי יועצים הצליחו לגייס לי מימון חוץ בנקאי מהיר וזול וכך לא פספסתי את עסקת חיי. ממליץ מנסיון אישי.
בריאן
כבר מהשיחה הראשונה היה אפשר להבחין שמדובר במקצוענים בתחום. היתי צריך הלוואה מהירה, זולה ובפריסה ארוכה , נשמע כמשימה בלתי אפשרי אך תודות לגדלבסקי יועצים,המשימה הושלמה בהצלחה. ממליץ לפנות לגדלבסקי יועצים יחסכו לכם הרבה לחצים ודאגות מיותרות באהבה בריאן.
Previous
Next